Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-11-2021 20:26   Güncelleme : 11-11-2021 20:26

11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ KAPSAMINDA FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ KAPSAMINDA FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ KAPSAMINDA FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacı ile “Geleceğe Nefes Kampanyası” kapsamında 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde düzenlenen fidan dikim etkinliği, Valimiz Dr. Osman VAROL’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

TRT Park alanında düzenlenen etkinlikte konuşan Vali VAROL; “Bizler, ağaçlandırma faaliyetlerimizi sürdürürken bir taraftan çeşitli nedenlerle orman varlığımızı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu yaz bizleri derinden üzen, ülkemizin çeşitli yerlerinde meydana gelen yangınlarda orman varlığımızın önemli bir bölümünü kaybettik. Her yıl düzenli bir biçimde yapılan etkinliklerle fidanları toprakla buluşturuyor, yeni ormanlık alanları ülkemize kazandırıyoruz. Bunu yaparken çocuklarımıza doğa bilinci aşılamayı da amaçlıyor çocuklarımızın diktikleri fidanlarla birlikte büyüyerek geleceğimizi yeşertmesi için çalışıyoruz. Orman varlığı çok olmayan ilimizde bugün 526 bin fidanı toprakla buluşturacak, orman varlığımızı arttırmak için de tüm kurum ve kuruluşlarımızla önemli çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdüreceğiz ” dedi.

TRT Park’taki programın ardından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kampüsünde “Geleceğe Nefes Kampanyası” kapsamında düzenlenen fidan dikim etkinliğine katılarak gençlerimizle bir araya gelen Vali VAROL, mavi göğe doğru yükselecek olan yeşilin en güzel tonuna sahip fidanlarımızı bereketli topraklarımızla buluşturdu.

Ağrı’da 526 bin fidanın toprakla buluştuğu 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği fidan dikimi ve dikilen fidanlara can suyu verilmesiyle sona erdi.