Spor
Giriş Tarihi : 23-09-2021 15:19   Güncelleme : 23-09-2021 15:19

Ağrı Dağı Tenis Turnuvası düzenlenen Açılış Programı ile başladı.

Ağrı Dağı Tenis Turnuvası düzenlenen Açılış Programı ile başladı

Ağrı Dağı Tenis Turnuvası düzenlenen Açılış Programı ile başladı.

Ağrı Dağı Tenis Turnuvası düzenlenen Açılış Programı ile başladı.
Türkiye’nin çatısı Ağrı Dağı’nın tanıtılması ve tenis sporunun yaygınlaştırılması amacıyla Valiliğimiz öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı Belediyesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, SERKA ve Türkiye Tenis Federasyonunun katkılarıyla düzenlenen Ağrı Dağı Tenis Turnuvası’nın Açılış Programı, Valimiz Dr. Osman Varol’un katılımıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tenis kortlarında yapıldı.
Programa Valimiz Dr. Osman Varol’un yanı sıra Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Tenis Federasyon Başkanı Cengiz Durmuş, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsmail Çalgan, kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan program “Ağrı Dağı Tenis Turnuvası Tanıtım Filmi” gösterimi ile sürdü.
Halk oyunları gösterisinin ardından turnuvanın önemine binaen konuşan İl Müdürümüz İsmail Çalgan; Bugün burada sizlerle, çok önemli ve değerli bir organizasyonu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu yaşıyoruz.
Sporun, bizleri birleştiren, geliştiren, gençleştiren müstesna bir faaliyet oluşuna tanıklık ettik yine ve yeniden, hep beraber.
Öncelikle kadim bir spor geçmişine ve kültürüne sahip olan Ağrımızda ülkemizin bir birinden kıymetli tenisçilerimizi, hocalarını ve siz değerli misafirleri ağırlamaktan duyduğumuz onur ve mutluluğumuzu paylaşmak isterim.
Sayın valim kıymetli hazirun, özellikle son yıllarda ülkemizin tenis camiasına kıymetli sporcular kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Uzun yıllar ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı elde etmiş şampiyonluklar kazanmış spor alanında müstesna bir yere sahip olan şehrimizde bu ve benzeri organizasyonlarımızı artırarak devam etme gayretindeyiz
Bu vesileyle  spora ve sporcuya son derece önem verip kıymetli katkılarını esirgemeyen Sayın Valimize, katılımlarıyla şehrimizi ve bu organizasyonu şenlendiren, anlamlandıran sporcu kardeşlerime ,Tenisin şehirden kırsala batıda,Anadoluya yayılması ve tanıtılmasında kıymetli ve takdire şayan katkıları bulunan Tenis Federasyonu başkanıma ve nezninde ekip arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum.Bu organizasyonda paydaş kurumlar olarak katkı sunan sayın belediye başkanımıza, müsabakaların gerçekleşeceği alanlara ev sahipliği yapan üniversitemize ve nezninde sayın rektörümüze şükranlarımı sunuyorum.
 
İnanıyorum ki gençlerimiz, bu imkân ve organizasyonlar ile birlikte milletimizi dünyanın her yerinde ve organizasyonunda en güzel şekilde temsil etmeye, bu bayrağı dalgalandırmaya, yeni ve güçlü Türkiye’ nin temsilcileri olmaya devam edecekler, arzulanan hedeflere tek tek ulaşacaklardır.
 
Sevgili gençler…
 
Biz devletimizin tüm imkanlarıyla yanınızdayız, hizmetinizdeyiz…
 
Ve eminim ki siz, bu kutlu kulvarda bu bayrağı taşımaya tek tek hepiniz, bu şanlı devlete, bu aziz millete layık olacak gayretlerle devam edeceksiniz Buna inancımız tamdır .Bu duygu ve düşünceler ile  tüm genç kardeşlerime nice başarılarla taçlanacak güzel ve örnek bir spor hayatı ve geleceği diliyorum dedi.
 
Valimiz Dr. Osman Varol tarafından tenis maçına start verilmesinin ardından Turnuva başladı.