Eğitim
Giriş Tarihi : 12-11-2021 01:26   Güncelleme : 12-11-2021 01:26

AİCU Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İlk Bypass Ameliyatı (Açık Kalp Cerrahisi) Başarı ile Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İlk Bypass Ameliyatı (Açık Kalp Cerrahisi) Başarı ile Gerçekleştirildi

AİCU Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İlk Bypass Ameliyatı (Açık Kalp Cerrahisi) Başarı ile Gerçekleştirildi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birlikte başarılı iki Bypass ameliyatı (Açık Kalp Cerrahisi) gerçekleştirildi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan ilk operasyonda 62 yaşındaki hastaya damar tıkanıklığı tanısı ile 4 damar bypass, 47 yaşındaki hastaya ise yine aynı sebepten dolayı 3 damar bypass cerrahisi yapıldı. Kalp damar cerrahisi uzmanlarından Doç. Dr. Ünsal VURAL, Op. Dr. Emre KAYMAKÇI ve Op. Dr. Muhammed SAVRAN tarafından yapılan operasyon sonrası hastalarımız kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitesine yatırıldı.

Ağrı’yı sağlık şehrine dönüştürecek olan Tıp Fakültemizi kentimize hediye eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA’ya, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Uğur KOÇOĞULLARI’na ve tüm ekibe teşekkür ederek, hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.