Eğitim
Giriş Tarihi : 28-09-2021 18:39   Güncelleme : 28-09-2021 18:39

AİCU Geleceğin Tenisçilerini Ağırladı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesiin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ağrı Dağı Tenis Turnuvası sona erdi

AİCU Geleceğin Tenisçilerini Ağırladı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesiin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ağrı Dağı Tenis Turnuvası sona erdi. Geleceğin tenisçilerinin birincilik için raket salladığı turnuvada, kadınlarda Aleyna ÖZER, erkeklerde ise Mert AYTEKİN birinci oldu.

Beş bin 137 metre yüksekliği ile Türkiye’nin çatı noktası olan Ağrı Dağı’nın tanıtımı ile tenis sporunun yaygınlaştırılması amacıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesiin ev sahipliğinde, Ağrı Valiliği, Ağrı Belediyesi, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Tenis Federasyonu ve Serhat Kalkınma Ajansı’nın katkıları ile gerçekleştirilen Ağrı Dağı Tenis Turnuvası sona erdi. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesiin uluslararası standartlardaki tenis kortlarında yapılan Ağrı Dağı Tenis Turnuvasına, 23 ilden 44’ü kadın toplam 137 sporcunun katıldı. Sporcuların rakiplerini yenmek için kıyasıya mücadele ettiği turnuvada kadınlarda Aleyna ÖZER, erkeklerde ise Mert AYTEKİN, birinci oldu. Turnuva, dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, ev sahipliğini yaptığımız turnuva ile geleceğin tenisçilerini üniversitemizde ağırlarken aynı zamanda ülkemizin zirve noktası Ağrı Dağı’nın tanıtımına da katkı sağlandığını söyledi.