Ağrı Haber
HV
30 OCAK Pazartesi 05:45

DR. TAŞÇI’DAN GENÇLERE TAVSİYE: HAYÂL KURUN

Esenlerli öğrencilerin temel

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 20:15   Güncelleme : 21-12-2022 20:15
DR. TAŞÇI’DAN GENÇLERE TAVSİYE: HAYÂL KURUN

Esenlerli öğrencilerin temel bilinç inşasına katkı sağlaması amacıyla Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği ‘Bilinç Atölyesi’nin “9 Ayda 9 Bilinç, 9 Kitap, 9 Aktivite ve 9 Okur Yazar” buluşmalarının konuğu Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı oldu. Taşçı, “Şehir ve Toplum Bilinci” hakkında Esenlerli gençleri bilgilendirdi. Taşçı ayrıca Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun editörlüğünü yapmış olduğu “Kırk Şehir” kitabını tâhlil etti.

‘Kırk Şehir’ kitabı hakkında kısa bilgiler veren Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı, “Doğu edebiyatında hayâl ürünü ön plandadır. ‘Binbir Gece Masalları’, ‘Şahname’ bunlara örnek büyük eserlerdir. İnsan hayâl kurmazsa bir şey yapamaz. Her şey hayâlle başlar. Tam da böyle bir kitap.  Aynı zamanda yazmanın değerinden bahsediyor. Yazı yazılan şehirler anlatılıyor. Şehirler ölmez” dedi.

“Şehir ve Toplum Bilinci” üzerine de konuşan Taşçı, “Şehirler hayatımızın odak noktasıdır. Emeğini pazarlamak ve tesis kurup üretim yapmak isteyen, sanatını icra etmek isteyen, okuyup meslek sahibi olmak isteyen herkes için ayrı bir anlamı vardır” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin ardından, yazar Süleyman Ragıp Yazıcılar tarafından kaleme alınan “Kulluk Bilinci” temasının işlendiği “Hürmetten Hayrete” eseri öğrencilere hediye edildi.

#ozelhaber

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi