Spor
Giriş Tarihi : 04-12-2021 00:19   Güncelleme : 04-12-2021 00:19

İl Müdürümüz Çalgan,Engelli Sporcuları Evlerinde Ziyaret Etti

İl Müdürümüz Çalgan,Engelli Sporcuları Evlerinde Ziyaret Etti

İl Müdürümüz Çalgan,Engelli Sporcuları Evlerinde Ziyaret Etti

Ağrı GSİM Çalgan,Engelli Sporcuları Evlerinde Ziyaret Etti
Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, Spor Şube Müdürü Cemil Budak ile birlikte Bedensel engelli Milli Sporcumuz Ömer Çeçen’i ve yüzmede başarılı olan bedensel engelli sporcu Süleyman Emin Erim’i Dünya Engelliler Günü dolayısıyla evlerinde ziyaret etti. Çalgan, her iki sporcuyla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.
İl Müdürü Çalgan;  6 Türkiye birinciliği, 4 Türkiye ikinciliği, Avrupa’da ikinciliği ve dünya dördüncülüğü ve toplamda 12 kupa sahibi Milli Sporcumuz Ömer Çeçen’i ve Yüzme branşında Türkiye şampiyonluğu il bazında derece elde eden Süleyman Emin Erim’i evlerinde ziyaret ederek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günlerini kutladı. İl Müdürümüz ziyarette sporcularımıza ve antrenörleri Çetin Demir ve Gökhan Şengül’e çeşitli hediyeler verdi.
Sporcularla bir araya gelerek taleplerini dinleyip onlara moral vermek istediklerini dile getiren Çalgan, şöyle konuştu:
“Tesislerimiz, engelli, özel ve performans elit sporcularımızın emrindedir. Bu noktada hiçbir altyapı hizmetini onlara mahrum bırakmadan ülkemizin bayrağını en iyi yerlerde dalgalandırmak adına tüm branşlarda ne kadar ihtiyaçları varsa il müdürlüğümüz olarak, antrenörlerimizle, tesislerimizle onların emirlerindeyiz.”
Sporcularının günlük hayattaki eksiklikleri ve taleplerine yerine getirmek için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Çalgan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun doğu illerine çok önem verdiklerini aktardı.
Çalgan, kentte birçok branşta geçmişten bugüne çok sayıda başarılı sporcu yetiştiğine dikkati çekerek, “Biz sporu sadece spor salonlarında değil, hizmeti sadece il müdürlüklerinde değil tüm şehre yayma gayretindeyiz. Bu nedenden dolayı tüm sporcularımız evlerinde tek tek ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerde sporcularımızın gözlerinde gördüğümüz o ışık bizi çok mutlu ediyor. Çünkü bu ülkenin bayrağının dalgalandırmanın vermiş olduğu haz ve mutluluk bizi son derece mutlu ediyor.” ifadesini kullandı. Sporcularımız ise ziyaretlerinden dolayı İl Müdürümüz İsmail Çalgan’a ve Spor Şube Müdürü Cemil Budak’a teşekkür etti.