Ağrı Haber
HV
29 EYLÜL Cuma 12:40

Manisa'nın su rezervlerine yakın mercek

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü Planlama Şube Müdürü Özgür Ulusoy ve DSİ yetkilileriyle bir araya geldi. Toplantıda Manisa ve ilçelerinin kısa, orta ve uzun vadedeki içme suyu ihtiyacı ile yapılabilecek yeni yatırımlar, alınacak tedbirler konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

YEREL
Giriş Tarihi : 24-08-2022 16:40   Güncelleme : 24-08-2022 16:40
Manisa'nın su rezervlerine yakın mercek

MANİSA (İGFA Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su rezervlerini koruma noktasında neler yapılabileceğiyle ilgili yetkili kurumlarla koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü Planlama Şube Müdürü Özgür Ulusoy ve DSİ yetkilileriyle bir araya geldi. Toplantıya MASKİ Projeler Dairesi Başkanlığı şube müdürleri, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı şube müdürleri ile personeller katılım sağladı. Toplantıda DSİ 2. Bölge Müdürlüğü Planlama Şube Müdürü Özgür Ulusoy tarafından ‘Manisa İl ve İlçe Merkezleri İçme Suyu Temini Master Plan Raporu” sunumu gerçekleştirildi.

Manisa’nın mevcut içme suyu kaynakları, alternatif su kaynakları ile şehrin içme suyu problemi yaşamaması için kısa, orta ve uzun vadede yapılabilecek çalışmaların detaylı olarak ele alındığı toplantıda konuşan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, son yıllarda ülkemizde yaşanan kuraklık nedeniyle su rezervlerimizde azalma mevcut olduğunu söyledi.

AdminAdmin

YORUMLAR